Солочинський Заклад Дошкільної Освіти

Історія закладу

В мальовничому куточку Закарпаття, де в районі гори Крехаї та Тесаник, що  з давніх-давен манили до себе, вабили привільними зеленими кронами і затишними видолинками розташований Солочинський ЗДО.

З приходом радянської влади на Закарпаття у 1944 році широкого розмаху набрав розвиток освіти, охорони здоров'я  та культури. Освіта стає доступною для всіх. Починають відкриватися дитячі садки, школи, бібліотеки, громадські читальні. Саме на підставі рішення виконавчого комітету Голубинської сільської ради від 12 липня 1954 року в селі Солочин вирішено відкрити дитячий садок в приміщенні де колись знаходилася фара греко  – католицького св'ященника, якого ще в 1949 році заслали в ГУЛАГ за небажання воз'єднатися з православною церквою. Дитсадок підпорядковувався Голубинській сільській раді народних депутатів.

У 1954 році дитячий садок гостинно відкрив свої двері для дітей жителів села Солочин,  де розміщувалися 2 групи дітей дошкільного віку в одноповерховому будинкові.     Дитсадок підпорядковувався Голубинській сільській раді народних депутатів.  Дитсадок очолила Уліганець Марія Михайлівна, яка докладала чимало зусиль для зміцнення його матеріально – технічної бази. У 1999 році в селі Солочин створено орган місцевого самоврядування – Солочинську сільську раду, і дитячий садком змінив своє підпорядкування до Солочинської сільської ради.

За роки  існування, а саме 60 років, заклад змінював свій статус, керівників, педагогічний склад.

З 1954 року по 1980  рік заклад очолювала Уліганець Марія Михайлівна;

З 1980 по 1999 рік колектив дитячого садку очолила Туряниця Магдалина Іллівна, філолог за фахом, яка продовжувала добрі справи своєї попередниці, насамперед, дитячий садок було газифіковано, проведено капітальний ремонт приміщень.

3 1999 по 2010 рік дитячий садок очолювала Туряниця Віра Юліїївна, котра продовжувала добрі справи своєї попередниці.

Завдяки  Солочинській сільській  раді  котра успішно співпрацювала з „Українським фондом соціальних інвестицій”.У 2009 році в Солочинській сільській  раді  громадськиою організацією розпочато впровадження інвестиційних проектів в рамках Програми розвитку ООН   „Місцевий   розвиток, орієнтований на громаду”.
Проведено реконструкцію приміщень Солочинського ЗДО.

Сьогодні дитячий садок готовий прийняти дітей різного віку.

Керівник закладу – Петрус Людмила Юріївна, 1977 р.н.

Педагогічний стаж – 16 років.

Освіта – вища педагогічна. У 2012 р. закінчила Мукачівський державний університет «Дошкільне виховання та фізичне виховання дітей дошкільного віку».

З 1997 року – вихователь ЗДО с.Солочин

З 2010 року - на посаді завідувача ЗДО с.Солочин

Свою роботу вона здійснює відповідно до Закону Україн "Про Дошкільну Освіту", "Національна доктрина розвитку освіти в Україні", "Базового  компоненту дошкільної освіти".